تبلیغات
Everything - مسنجر یاهو و مخاطراتش...! :
Everything

5 دلیل برای استفاده نکردن ازYahoo Messenger Smiley

 

Yahoo messenger  یکی از نرم افزارهای محبوب گفتگوی آن لاین است.

کاربران ایرانی علاقه عجیبی به این نرم افزار دارند و کمترایرانی پیدامیشود که از نرم افزارهای مشابه مانند Windows Live Messenger, Google Talk, ICQ,

 و... استفاده کند. نکته قابل توجه این است که طبق آمارهای منتشرشده، پرطرفدارترین نرم افزار چت دنیا AOL  است و Yahoo  پس از Windows Live در مکان سوم است! حتما این سوال برایتان پیش آمده که چرا محبوبیت یاهو در حال کاهش است؟(البته بجز درایران)

دلایل متعددی وجوددارد که از همه مهمتر پایین بودن ساختار امنیتی آن است؛ میپرسید چرا؟

 

1-   همانطور که میدانید یاهو مسنجر دارای سرویس Invisible است که باآن میتوانید مخفیانه با ID خود آنلاین شوید، بدون اینکه دیگران از حضور شما باخبرشوند. حال آنکه توسط سایت http://www.xeeber.com دوستانتان میتوانند خیلی راحت و تنها با یک کلیک به پنهان بودنتان پی ببرند و بااینکار درواقع این سرویس یاهو بی استفاده میشود. (درضمن این سایت را ایرانی ها راه اندازی کرده اند که تابه حال کسی درجهان! این کاررابرای یاهو نکرده است)

2-   Room  یا همان اتاقهای چت یاهو یکی دیگر از سرویسهاست که اتفاقا بسیار موردعلاقه ایرانی هاست؛ اما همانطور که میدانید این اتاقها پراز برنامه های مخربی چون BOOT و Spammer هاست. این برنامه ها توسط ID های گوناگون اقدام اقدام به ارسال لینکهای تبلیغاتی و غیراخلاقی میکنند که بیشتر این لینکها ویروسی اند. حال آنکه سیستم  Anti spam یاهو نتوانسته جلویشان را بگیرد.

3-   یاهو مسنجر تا قبل از نسخه 5.5 دارای امکانی بودکه باآن میتوانستید بفهمید دوستان شما مشغول چت درکدام روم هستند. این امکان موجب ناراحتی بسیاری از کاربران و همچنین سوء استفاده عده ای شده بود. پس یاهو این امکان را ازنسخه 5.5 به بعد برداشت. حال آنکه نرم افزارهایی هم وجوددارند که باآنها میتوان فهمید دوستانتان در چه رومهایی هستند!

4-   نرم افزاری بنام Y! Intai هست که باآن میتوان ناشناس وب کم دیگران را مشاهده کرده! وحتی تصاویر آنها را هم در کامپیوتر ذخیره کنیم!!

5-   اگر ازیاهو مسنجر استفاده میکنید(که حتما هم میکنید!) احتمالا تابحال چندین بار هم BOOT شده اید.   BOOT شدن در فرهنگ چت ایرانی، یعنی کسی برای آزارشما کاری کند که مانع چت شما شود و درمسنجر شما اختلال ایجادکند.(ازقبیل Crash کردن مسنجرشما یا بازشدن تعدادزیادی پنجره یاهو و...) عمل بوت شدن بدلیل باگ هایی است که در یاهو مسنجر است. نکته جالب این است که بوت در یاهو بسیار مرسوم است حال آنکه در دیگر مسنجرها بسیارکم و اصلا نیست.

 

**علیرضا صالحی**

"به نقل از ضمیمه کلیک....روزنامه جام جم"

 

 
طبقه بندی: عمومی، 


نوشته شده در تاريخ دوشنبه 31 اردیبهشت 1386 توسط Hamidreza


درباره وبلاگ
جستجو
آرشيو مطالب
آخرين مطالب
نويسندگان
موضوعات
نظر سنجي
پيوند ها
پيوندهاي روزانه
آمار سايت